Przeskocz do treści

Funkcje i możliwości monitora pacjenta – w służbie ochrony zdrowia

Funkcje i możliwości monitora pacjenta – w służbie ochrony zdrowia

Monitory pacjenta rejestrują, dystrybuują i wyświetlają kombinacje parametrów życiowych, jak tętno, saturacja, NIBP, temperatura. Wielofunkcyjne monitory o dużych możliwościach są zwykle używane w szpitalach i klinikach, aby zapewnić chorym opiekę na wysokim poziomie. Przenośne monitory pacjenta są kompaktowe i energooszczędne. Dzięki temu mogą być używane na każdym oddziale a również przez ratowników medycznych w celu oceny diagnozy w terenie, umożliwienia monitorowania i przesyłania danych do pracowników służby zdrowia w innych lokalizacjach.

Lekarze i pracownicy służby zdrowia rutynowo monitorują cztery główne parametry życiowe: TEMP, PR, częstość oddechów i NIBP. 

Wieloparametrowe monitory pacjenta wspomagają prowadzenie chorych w gabinetach lekarskich, przychodniach, szpitalnych oddziałach intensywnej opieki medycznej oraz podczas transportu pogotowia ratunkowego. Monitory pacjenta służą do monitorowania osób dorosłych, dzieci i noworodków.


Jedne parametry życiowe mogą być najważniejsze do diagnozowania w różnych sytuacjach medycznych. Na przykład pomiar SpO2 („nasycenie tlenem obwodowym”) jest potrzebny podczas operacji i na sali wybudzeń, aby zapewnić odpowiednią opiekę nad pacjentem. Pomiar saturacji jest nieoceniony na etapie pierwszej diagnostyki osób zakażonych na COVID-19.

Polecamy kardiomonitory: http://www.euro-medical.pl/kardiomonitory

Kardiomonitory zapewniają wymagany widok złożony na pierwszy rzut oka. Niektóre z nich obejmuje konfigurowalne ustawienia parametrów życiowych oraz kompleksowe alarmy dźwiękowe i wizualne. Dostępne sąIstnieją różne rozmiary, z różną liczbą monitorowanych parametrów. Możliwość przenoszenia i możliwości wielokrotnego użytku zapewniają dobry stosunek ceny do wydajności, eliminując wymóg stosowania wielu typów monitorów. Ten niezbędny sprzęt zapewnia zespołom opieki więcej informacji, których potrzebują, będąc przy chorym.

Funkcje i możliwości Kardiomonitora

Monitory pacjenta są czasami nazywane monitorami czynności życiowych, monitorami EKG lub monitorami znieczulenia. Niezależnie od użytej nazwy, możliwości i przenośność sprawiają, że wszystkie kardiomonitory oferowane przez Euro-Medical Żywiec są przydatne w różnych ustawieniach.

Wybierz monitor, który najlepiej spełniają Twoje potrzeby kliniczne.

Podstawowe funkcje i korzyści dostępne w konkretnych modelach obejmują:

- Kompaktowe i łatwe w transporcie

- Łatwa zmiana  parametrów życiowych: salę operacyjną na monitor przyłóżkowy

- Mobilność w przypadku wsparcia ambulatoryjnej pracy w terenie

- Obsługa wielojęzycznego interfejsu operacyjnego

- Ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości z regulacją jasności

- Konfigurowalne wyświetlanie wybranych parametrów życiowych

- Wyliczanie dawki leku

- Gromadzenie indywidualnych danych chorego  (niektóre do 360 godzin). Możliwość przechowywania danych na karcie SD

- Wbudowany port USB

- Zainstalowana technologia WAN lub port LAN do transmisji danych w czasie rzeczywistym

- Możliwość pracy w sieci z centralną stacją monitorującą

- Opcjonalna drukarka umożliwiająca drukowanie parametrów w czasie rzeczywistym

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, nie wahaj się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy. Euro-Medical tel: 33-444-60-70 lub mailowo: biuro[@]euro-medical.pl