Przeskocz do treści

LAMPA BAKTERIOBÓJCZA

Lampa bakteriobójcza przepływowa, to poważny sprzęt wykorzystywany powszechnie w placówkach szpitalnych oraz w prywatnych praktykach lekarskich. Przepływowy typ lamp pozwala na obecność personelu w tym samym pomieszczeniu, w trakcie stosowania urządzenia, co w pewnym stopniu ułatwia pracę. Lampa bakteriobójcza, zgodnie z jej nazewnictwem służy do dezynfekowania płaszczyzn lub przedmiotów, przy użyciu promieniowania UV-C którym niejako „wyłączamy” bakterie oraz wirusy. Ich popularność jest spowodowana nie tylko wysoką użytecznością w codziennej pracy personelów medycznych lecz również faktem ogólnodostępności i kilku wariantów, dopasowanych do potrzeb każdego klienta. Jest to wyrób, w naszej opinii, absolutnie niezbędny, gdyż stosunkowo niskim kosztem pozwala na solidne zwiększenie sterylności jak i co za tym idzie bezpieczeństwa w placówkach medycznych. 

A dzieje się to za sprawą szczelnej obudowy która nie wypuszcza niebezpiecznego promieniowania na zewnątrz. Działanie lamp opiera się na promieniowaniu UV-C, które ma za zadanie niwelować wirusy, bakterie i drobnoustroje znajdujące się w powietrzu, na rzeczach oraz płaszczyznach, a niejednokrotnie nawet w wodzie.  Dzięki temu czystość mikrobiologiczna w pokojach o użytku medycznym ciągle stoi na najwyższym szczeblu. Pamiętajmy że tego typu lampy znajdują zastosowanie nie tylko w placówkach medycznych. Także hale, fabryki, przemysł farmaceutyczny tudzież sportowy. Jeżeli klient ma wątpliwości jaki rodzaj lampy bakteriobójczej wybrać, powinien zwrócić się do jednej ze specjalistycznych firm zajmujących się produkcją tudzież nawet jedynie dystrybucją owych sprzętów.  Polecamy lampy bakteriobójcze firmy Euro-Medical

Znamy dwa podstawowe typy lamp:

Pierwszy rodzaj to przepływowe lampy bakteriobójcze. Za ich sprawą dezynfekcja powietrza dokonuje się wewnątrz zamkniętej komory. Szkodliwe promieniowanie nie wydostaje się na zewnątrz oraz jest w zupełności bezpieczne dla życia a także zdrowia ludzi i zwierząt. W tego typu lampach skażone powietrze zasysane jest przez wentylator do środka komory dezynfekcyjnej, następnie przechodzi przez filtr, który zatrzymuje kurz, pył oraz pozostałe zanieczyszczenia.  Zobacz: http://www.euro-medical.pl/lampy-bakteriobojcze

Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania to drugi typ. W tym przypadku świetlówka rozprowadzająca promieniowanie bakteriobójcze jest widoczna i nie powinna być użytkowana w obecności człowieka. Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania nieodwracalnie dezaktywują wirusy, grzyby i inne drobnoustroje. 

Funkcje i możliwości monitora pacjenta – w służbie ochrony zdrowia

Monitory pacjenta rejestrują, dystrybuują i wyświetlają kombinacje parametrów życiowych, jak tętno, saturacja, NIBP, temperatura. Wielofunkcyjne monitory o dużych możliwościach są zwykle używane w szpitalach i klinikach, aby zapewnić chorym opiekę na wysokim poziomie. Przenośne monitory pacjenta są kompaktowe i energooszczędne. Dzięki temu mogą być używane na każdym oddziale a również przez ratowników medycznych w celu oceny diagnozy w terenie, umożliwienia monitorowania i przesyłania danych do pracowników służby zdrowia w innych lokalizacjach.

Lekarze i pracownicy służby zdrowia rutynowo monitorują cztery główne parametry życiowe: TEMP, PR, częstość oddechów i NIBP. 

Wieloparametrowe monitory pacjenta wspomagają prowadzenie chorych w gabinetach lekarskich, przychodniach, szpitalnych oddziałach intensywnej opieki medycznej oraz podczas transportu pogotowia ratunkowego. Monitory pacjenta służą do monitorowania osób dorosłych, dzieci i noworodków.


Jedne parametry życiowe mogą być najważniejsze do diagnozowania w różnych sytuacjach medycznych. Na przykład pomiar SpO2 („nasycenie tlenem obwodowym”) jest potrzebny podczas operacji i na sali wybudzeń, aby zapewnić odpowiednią opiekę nad pacjentem. Pomiar saturacji jest nieoceniony na etapie pierwszej diagnostyki osób zakażonych na COVID-19.

Polecamy kardiomonitory: http://www.euro-medical.pl/kardiomonitory

Kardiomonitory zapewniają wymagany widok złożony na pierwszy rzut oka. Niektóre z nich obejmuje konfigurowalne ustawienia parametrów życiowych oraz kompleksowe alarmy dźwiękowe i wizualne. Dostępne sąIstnieją różne rozmiary, z różną liczbą monitorowanych parametrów. Możliwość przenoszenia i możliwości wielokrotnego użytku zapewniają dobry stosunek ceny do wydajności, eliminując wymóg stosowania wielu typów monitorów. Ten niezbędny sprzęt zapewnia zespołom opieki więcej informacji, których potrzebują, będąc przy chorym.

Funkcje i możliwości Kardiomonitora

Monitory pacjenta są czasami nazywane monitorami czynności życiowych, monitorami EKG lub monitorami znieczulenia. Niezależnie od użytej nazwy, możliwości i przenośność sprawiają, że wszystkie kardiomonitory oferowane przez Euro-Medical Żywiec są przydatne w różnych ustawieniach.

Wybierz monitor, który najlepiej spełniają Twoje potrzeby kliniczne.

Podstawowe funkcje i korzyści dostępne w konkretnych modelach obejmują:

- Kompaktowe i łatwe w transporcie

- Łatwa zmiana  parametrów życiowych: salę operacyjną na monitor przyłóżkowy

- Mobilność w przypadku wsparcia ambulatoryjnej pracy w terenie

- Obsługa wielojęzycznego interfejsu operacyjnego

- Ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości z regulacją jasności

- Konfigurowalne wyświetlanie wybranych parametrów życiowych

- Wyliczanie dawki leku

- Gromadzenie indywidualnych danych chorego  (niektóre do 360 godzin). Możliwość przechowywania danych na karcie SD

- Wbudowany port USB

- Zainstalowana technologia WAN lub port LAN do transmisji danych w czasie rzeczywistym

- Możliwość pracy w sieci z centralną stacją monitorującą

- Opcjonalna drukarka umożliwiająca drukowanie parametrów w czasie rzeczywistym

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, nie wahaj się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy. Euro-Medical tel: 33-444-60-70 lub mailowo: biuro[@]euro-medical.pl

iszczepionek. Warto jednak zabezpieczyć gabinet lub punkt szczepień w nieco większą lodówkę, by ewentualny nadstan leków nie był problemem. W naszej ofercie są modele o różnorodenej objetosci: od 36 litrów do nawet 505 litrów i o wielkości porównywalnej do domowych lodówek. Najmniejsze lodówki zostały zaprojektowane do powieszenia na ścianie. Warto sprawdzić też , jakie jest max obciążenie półek – winno być ono napisane w specyfikacji każdego urządzenia.