Przeskocz do treści

KUPNO ELEKTROKARDIOGRAFU do kliniki


Zakup aparaty EKG jest wyzwaniem, szczególnie w przypadku nowych lub mniejszych placówek służby zdrowia. Być może Twoj obecny aparat EKG jest już stary. Rozważając zakup aparatu EKG, potrzebujesz urządzenia, które będzie dla Ciebie najlepsze i finansowo dostępne. Znalezienie odpowiedniego aparatu ekg do określonych potrzeb może obniżyć koszty i poprawić opiekę nad chorymi. Polecamy: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg


Usytułowanie 12 odprowadzeń EKG

Wyrównanie trójkątne dodatniego położenia elektrody Einthovena  jest nadal stosowane. Trójkąt można przedstawić jako do góry nogami, z linią rozciągającą się i łączącą oba wyciągnięte ramiona przez klatkę piersiową, tworząc podstawę. Oba boki trójkąta są utworzone przez połączenie linii z każdego wyciągniętego ramienia w dół po obu stronach ciała do stóp i utworzenie wierzchołka. Elektrody są umieszczone wzdłuż linii trójkąta.

W kardiografie z 12 odprowadzeniami jest tylko 10 rzeczywistych elektrod. 

Za pomocą 12-odprowadzeniowego aparatu EKG odprowadzenia V1-V6 są odprowadzeniami przedsercowymi i przedstawiają przedsionek, węzeł SA, przegrodę międzykomorową, wierzchołek i komory. Elektrody przykleja się na klatce piersiowej głównie w okolicy serca. Elektrody I, II i III mierzą płaszczyznę czołową serca, podczas gdy aVR, aVL i aVF mierzą płaszczyznę poprzeczną. Elektroda RA jest umieszczony na prawym ramieniu między ramieniem a łokciem.  Elektroda LA jest umieszczony podobnie na lewym ramieniu. Elektrodę RL można umieścić w dowolnym miejscu między prawym tułowiem a prawą kostką. Podobnie elektrodę LL można nakładać w sposób na lewą nogę.

Różnice potencjału elektrycznego w sercu są rejestrowane jako linia segmentowa na wykresie. To jest elektrokardiogram. Ta linia pokazuje tak zwane fale i interwały P, Q, R, S, T.


Aparat EKG M-TRACE 3-6-12

Aparat EKG jest nowoczesny, łatwym w obsługiwaniu, 12 kanałowy elektrokardiograf z analizą i interpretacją, zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Elektrokardiograf przeznaczony jest zarówno w gabinetach prywatnym, przychodniach zdrowia oraz placówkach szpitalnych. Aparat EKG umożliwia podłączenie PenDrive'a w celu zapisania go na komputerze. Zobacz: http://avitamed.pl/aparaty-ekg/


Parametry techniczne aparatu EKG:


12 kanałowe EKG z równoczesną rejestracją 12 odprowadzeń

Wbudowany ekran graficzny kolorowy 5,7”, umożliwiający jednoczesny, czytelny podgląd 12 kanałów EKG ( rozdzielczość 320 x 240 )

Klawiatura alfanumeryczna

Klawiatura funkcyjna do bezpośredniego sterowania podstawowymi funkcjami aparatu

Analiza sygnału EKG zgodna z EN 60601-2-51

Interpretacja badania zależna od wieku pacjenta podawanego w dniach, miesiącach i latach

Detekcja stymulatora serca

Pamięć wewnętrzna - 1000 badań

Zapis na papierze termicznym o szerokości papieru 110 – 112 mm ( papier w kratkę lub gładki )

Zapis w trybie manualnym lub automatycznym

Zapis w czasie rzeczywistym w trybie 3, 4, 6 i 12 odprowadzeń EKG

Format zapisu: 3, 4 , 6, 12, 3×4+ 1, 3×4+2, 3×4+3, 4×3+1,6×2+1,6×2+2, 12×1 odprowadzeń EKG

Podgląd badania z pamięci aparatu z analizą bez konieczności wydruku

Wydruk badania bezpośrednio na drukarce laserowej (papier biurowy A4)

Zapis i odczyt badań z PenDriva w standardzie zgodnym z EN 1064

Zapis wstecznego przebiegu EKG ( do 10 s )

Długi zapis ( do 10 minut w pamięci aparatu ) do oceny arytmii

Prędkość druku 5 / 10 / 25 / 50mm/s

Czułość 2,5 / 5 / 10 / 20 mm/mV

Filtr zakłóceń sieciowych 50/60 Hz

Filtr zakłóceń mięśniowych 25/35 Hz

Filtr adaptacyjny ( automatyczny )

Filtr linii izoelektrycznej (od 0,05 do 1,5 Hz)

Interfejs komunikacyjny 2 x USB

Częstotliwość próbkowania 1000 Hz/kanał

Przetwornik A/C 24 bit

Automatyczny test aparatu

Zasilanie sieciowe i akumulatorowe, akumulator bezobsługowy wraz z ładowarką wbudowany wewnątrz aparatu

Waga max 1,3 kg ( bez wyposażenia ); 1,8 kg ( z wyposażeniem )

Wyposażenie standardowe: po 1 komplecie elektrod piersiowych przyssawkowych (6 szt) i kończynowych klipsowych (4 szt) dla dorosłych; 1 komplet kabli; żel 0,5 l; papier 112 mm x 25 m 1 rolka

ELEKTROKARDIOGRAF? 

Potrzebujesz urządzenia z interpretacją czy bez niej? Czy musi być przenośny? Czy musi się łączyć z innym sprzętem? Ile kosztuje aparat ekg?. Ile będą kosztować materiały eksploatacyjne i akcesoria? Są to ważne pytania, które trzeba zadać przy zakupie aparatu EKG. Najważniejsze jest jednak znalezienie niezawodnego i niedrogiego aparatu EKG, który spełni Twoje potrzeby. Polecamy: http://polecane24.pl/aparaty-ekg/

Ten przewodnik pomoże ci zrozumieć podstawy, pomoże ci znaleźć odpowiedni aparat EKG – Innymi słowy: Pomoże Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję o zakupie.


Co to jest aparat EKG? Szybkie spojrzenie wstecz.

W 1901 roku Willem Einthoven, holenderski lekarz, wynalazł pierwszy praktyczny elektrokardiograf za pomocą galwanometru sznurkowego. Einthoven otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 1924 r. Za pracę w elektrokardiografii.

W 1927 r. General Electric Company (GE) opracował swoja wersję elektrokardiografu z wykorzystaniem lampowych wzmacniaczy próżniowych z lampą i lustrem, które śledziły impulsy elektryczne na błonie.

Stosując te same zasady co te wczesne maszyny EKG, współczesne urządzenia ewoluowały w kompaktowe systemy półprzewodnikowe. Istnieją  przenośne aparaty EKG wystarczająco lekkie, aby można je było łatwo przenosić między oddziałami szpitalnymi. Niektóre z nich zawierają wspomaganą komputerowo interpretację normalnych i nienormalnych wyników EKG. Wiele z nich ma zintegrowane drukarki i ekrany dotykowe LCD o wysokiej rozdzielczości. Niektóre z nich są nawet poręczne, dzięki czemu dzisiejsze modele są szybsze i bardziej przenośne niż kiedykolwiek wcześniej.

Polecamy aparaty ekg firmy: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Aparat EKG 1200G

Aparat EKG przenośny 12 - kanałowy elektrokardiograf o zawartej konstrukcji, z wydrukiem 3/6/12 wyników na papierze termicznym o wielkości 210mm, wyposażony w kolorowy ekran LCD 8 calowy, polskie menu, automatyczną interpretację, wbudowaną baterią – 90 minut pracy lub 4 godziny czuwania. Aparat w standardzie posiada wejście USB, przez który może łączyć się z komputerem. Aparat EKG łatwy obsłudze przeznaczony do szpitali lub gabinetów lekarskich.


W standardzie Aparat posiada:

• EKG 1200G

• elektrody – komplet

• kabel do łączenia z zasilaniem, oraz wejście na USB

• żel przeznaczony do badań

• kabel pacjentki

• rolka papieru 210 mm

• software

• książeczkę z opisem użytkowania aparatu


Wyposażenie opcjonalne dopłatą;

• Wózek pod EKG

Nasz Sklep internetowy istnieje od 1991 roku i prowadzi handel aparatury medycznej. Posiadamy w swojej ofercie szeroki wybór produktów lekarskich przeznaczonych do przychodni czy osób prywatnych. Nasze wyroby produkowane są z wysokiej jakości materiałów posiadające wysokie gwarancje i wszelkie atesty i certyfikaty. Polecamy: http://www.euro-medical.pl/

Naszą misją jest wspieranie tych, którzy pomagają, dlatego oferujemy sprzęt medyczny. Szeroki asortyment wyrobów do kompleksowego wyposażenia szpitali oraz  prywatnych gabinetów, Spa, do ratownictwa medycznego, a także sprzęt do użytku domowego, stosowany m.in. podczas opieki nad chorym. W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęt medyczny konieczne do wykonywania leczenia i operacji z zakresu wszystkich dziedzin medycyny.

Sprawdź naszą stronę internetową oraz zapoznaj się z cenami wyrobów i aparatury szpitalnej. Zaopatrujemy wiele szpitali na terenie kraju. Rozwijamy też eksport za granicę od 5 lat. Nasze towary ratują życie pacjentom w wielu placówkach medycznych. Sprawdź nasze ceny.


Atrakcyjne ceny aparatury medycznej - Zobacz nasz sklep internetowy : http://www.salamed.pl/produkty/aparaty-ekg/

Dzięki różnym naszych oferowanych urządzeń każdy klient znajdzie coś dla siebie. W naszym asortymencie znajdują się też wózki inwalidzkie dziecięce, standardowe, elektryczne i wózki bardzo trwałe. Zachęcam do zapoznania się z naszą stroną www. Kupując wyroby u nas w salonie otrzymasz 34 miesiące gwarancji. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Dysponując niebywale sprawną siecią dystrybucyjną oraz sprzedażową, przedsiębiorstwo Euro-Medical może stale rozwijać się jako producent asortymentu medycznego. Codzienną pracę opieramy na długoletniej tradycji, która od początku pozwala naszej firmie stale poszerzać swoje możliwości. Euro-Medical w Bielsku-Białej jest doświadczonym producentem a także dystrybutorem sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, aparatury medycznej oraz pozostałych wyrobów medycznych. Jako samodzielny podmiot gospodarczy istniejemy od 2000 roku i wciąż poszerzamy swoją działalność w sekcji medycznej. Firma Euro-Medical powstała w 2000 roku, z potrzeby zaproponowania polskim klientom najwyższej jakości sprzętu i aparatury medycznej.

Oferujemy sprzęt medyczny:

- Aparaty EKG i kardiomonitory

- Spirometry i ssaki medyczne

- Wózki inwalidzkie oraz wózki anestezjologiczne

- Łóżka szpitalne i szafy medyczne

Firma Aparatury Medycznej korzystając z długiego doświadczenia w tworzeniu kardiotokografów i detektorów tętna płodu postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozszerzyć ofertę świadczonych usług serwisowych w zakresie naprawy i regeneracji głowic poszerzający swoje kompetencje na szkoleniach Polskich i zagranicznych. Dbając o klienta udzielamy na wszystkie naprawione głowice 6 miesięcznej gwarancji. Usługi serwisowe -  to nie tylko gwarancja produktu, lecz także oszczędność pieniędzy od 20 do 50%, a w przypadku innych dostawców może być to nawet 70% w stosunku do cennika nowych głowic.

Oferujemy sprzęt medyczny:

- Aparaty KTG i kardiomonitory

- Spirometry i ssaki medyczne

- Wózki do przewożenia chorych oraz wózki anestezjologiczne

- Meble medyczne i szafki przyłóżkowe

Polecamy sklep medyczny: http://www.euro-medical.pl/

Lodówka na szczepionki – Jak zakupić najlepszą – Zapraszamy


Oferujemy niezawodne chłodziarki  farmaceutyczne, i laboratoryjne. Służą one przede wszystkim przechowywania leków,  szczepionek oraz innych preparatów wymagających przechowywania w chłodniczych warunkach. Zostały wymyślone tak aby wszelkie wymogi jakie stawiane tym urządzeniom. W obecnej chwili chłodnia do leków czy szczepionek jest koniecznym wyposażeniem każdej placówki szpitalnej, dlatego zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą. Polecamy: http://www.euro-medical.pl/chlodziarki-na-leki


Klient ma do wyboru dużą gamę kubatury chłodziarki, od małych - o pojemności ok. 70 litrów, do dużych- o pojemności 1200 litrów. Ponadto oferujemy chłodziarki z drzwiami pełnymi ja i  przeszklonymi co umożliwia szybką weryfikację zawartości bez konieczności otwierania drzwi.  We wszystkich modelach naszych chłodziarek wymiana powietrza jest wymuszony, co gwarantuje równe uporządkowanie temperatury. Sterowniki w naszych lodówkach są mikroprocesorowe z dużym i jasnym wyświetlaczem LED , dzięki czemu temperatura na ekranie widoczna jest z dalekiej odległości. Zakres pracy naszych chłodziarek wynosi od 0 do 12 stopni Celsjusza, z regulacją co 0.2 stopnia Celsjusza. Zobacz chłodziarki na leki firmy Euro-Medical

Obudowa wykonana jest z- blacha malowana proszkowo, natomiast wnętrze jest aluminiowe. Szuflady opcjonalnie posiadają segregatory dla łatwiejszego zidentyfikowania specyfików. Możesz również wyposażyć w funkcje automatycznego odszraniania, jak i konsolę do pomiaru i rejestracji temperatury z modułem GSM. Posiada ona pamięć danych pomiarowych, które można sczytać na laptop przy użyciu oprogramowania EasyLab Professional- możliwość tworzenie raportów. Dodatkowo posiada moduł GSM, umożliwiający wysyłanie wiadomości SMS (na pięć wybranych numerów telefonów komórkowych) informujący o przekroczeniu zadanych paramentów pracy czy zaniku zasilania. Chłodziarki można wyposażyć w system zasilania awaryjnego, które może utrzymać czas pracy urządzenia o ok. 6 lub 12 godzin- w zależności od modelu. Nasze lodówki to urządzenia przystosowane specjalnie do wymogów medycznych.